Класна година "МАЙСТЕР-КЛАС ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ"
року
Класна година "МАЙСТЕР-КЛАС ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ"

9 вересня у ВСП "Житомирський автомобільно-дорожньомй фаховий коледж НТУ" до Всесвітнього дня першої допомоги була проведена класна година бібліотекарями Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва разом з Ольгою Білаш, інструктором з першої допомоги Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Спеціаліст розповіла, що треба знати про першу допомогу та як правильно надавати її. Перша допомога – це дії, які ви здатні зробити для полегшення травми або хвороби постраждалого. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але ази першої домедичної допомоги варто знати всім, щоб не втратити дорогоцінні хвилини на порятунок.
Пані Ольга розповіла про комплекс певних дій, що складає алгоритм надання першої допомоги. Впевніться, що вам не загрожує небезпека та перевірте стан свідомості постраждалого. Викличте бригаду швидкої медичної допомоги, а також інші екстрені служби за необхідності. Оцініть наявність критичних кровотеч та зупиніть їх. Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо відсутні ознаки життя – розпочніть серцево-легеневу реанімацію. Не залишайте постраждалого та контролюйте його стан до прибуття екстрених служб.
У випадку, якщо ви не маєте відповідних навичок для надання допомоги, слід звернутись за допомогою до інших присутніх на місці події.
Коли мова йде про пожежу чи автокатастрофу – викличте швидку, пожежників, поліцію і чекайте на їх прибуття у безпечному місці.

Своєчасне і правильне виконання найпростіших прийомів домедичної допомоги при травматичних пошкодженнях, опіках, обмороженнях та отруєнні дозволить зберегти здоров’я та життя потерпілому.
Відвідувачі ознайомилися з літературою по темі та мали змогу попрактикувати прийоми першої допомоги на манекені.
 

Поділитись новиною: