
У самому центрі нашого славетного міста розкинув свої могутні крила один із найстаріших навчальних закладів України - Відокремлений структурний підрозділ "Житомирський автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного транспортного університету", який був заснований у липні 1930 року і мав назву Житомирський навчальний шляховий комбінат.

Ініціатором, засновником і першим директором технікуму був Микола Іванович Левіков.
Перший 1930/1931 навчальний рік в комбінат нараховував 263 студенти на всіх курсах, а у травні 1932 р. відбувся перший випуск молодих фахівців дорожньої справи.
Починаючи з 1931 року Житомирський технікум невпинно збільшував чисельність студентів за рахунок приєднання до нього інших технікумів системи ГоловДорТрансу.
За довоєнні роки технікум шляхового будівництва підготував 838 фахівцівів різних спеціальностей. На численних курсах, організованих при ньому, отримали робочі професії декілька тисяч працівників автомобільної та дорожньої гáлузей.
За цей період технікум очолювали: Сергій Петрович Альбер, Федір Іванович Жданюк, Андрій Павлович Пиріжанський, Едуард Якович Дерябін, Яків Леонідович Гальп, високий професійний рівень яких не викликав сумніву.

З початком військових дій на території Житомирської області технікум припинив свою діяльність, а його приміщення за час війни були напівзруйновані. Так закінчилася недовга передвоєнна історія одного з перших і одного з кращих в Україні навальних закладів - Житомирського технікуму шляхового будівництва.
15 років технікум лежав у руїнах. Лише в 1954 році в планах відновлювального будівництва Житомирської області було передбачено відбудову приміщень колишнього технікуму, участь у якій згодом узяли і викладачі та студенти.
В квітня 1959 року Рада Міністрів УРСР видає розпорядження про переведення Київського автомобільно-дорожнього технікуму до Житомира та перейменування його в Житомирський автомобільно-дорожній технікум, призначивши директором Олега Андрійовича Калашнікова.
І вже 1 вересня 1959 розпочалася нова сторінка його історії. В єдиному на той час корпусі розмістилися всі навчальні кабінети і лабораторії, майстерні, бібліотека, спортивний зал, гуртожиток та їдальня.

З 1965 року директором навчального закладу призначено Карпенка Платона Прокоповича.
Змінювався час, і це вносило корективи у вимоги до навчально-матеріальної бази закладу освіти і у 1966 році почалася розбудова навчально-виробничого комплексу на Сквирському шосе.
Будівництво ішло швидкими темпами завдяки допомозі дорожніх підприємств та коштам, заробленим на підрядних роботах під час практик. Вже на початку 70-х років навчально-виробничий комплекс мав у своєму розпорядженні ряд підрозділів, що забезпечували потреби практичного навчання.

З 1989 року технікум очолив випускник Ніколенко Олександр Васильович, продовживши справу своїх наставників. Під його керівництвом створено оптимальну модель взаємодії структурних підрозділів коледжу з вузами III-IV рівнів акредитації зі ступеневої підготовки спеціалістів.
У 1994 році технікум перейменовано в коледж, відкрито нові спеціальності: "Бухгалтерський облік" та "Транспортні технології".
У 2012 році відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України Житомирський автомобільно-дорожній коледж реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Національного транспортного університету.
Завжди ЖАДК працював у відповідності до вимог часу, ставши у 2012 р. структурним підрозділом Національного транспортного університету, а з 2020 року – увійшов до системи нового покоління закладів фахової передвищої освіти, отримавши назву Відокремлений структурний підрозділ «Житомирський автомобільно-дорожній коледж Національного транспортного університету»
Сьогодні ВСП "ЖАДФК НТУ" готує фахівців зі спеціальностей
-
192 “Будівництво та цивільна інженерія”
Підготовку спеціалістів дорожньої галузі розпочато ще з 1930 року. Автомобільні дороги – це артерії країни. Від надійного функціонування яких, залежить економічний розвиток країни, тому ця спеціальність завжди була, є та буде актуальною для держави.
-
274 "Автомобільний транспорт"
Автомобіліст — почесна і благородна професія. З 1930 року технікум готує фахівців за спеціальністю, яка необхідна для виробничо-технічної та організаційно-управлінської діяльності на підприємствах, в організаціях автомобільного транспорту, промисловості, сільського господарства та авторемонтного виробництва.
-
133 “Галузеве машинобудування"
З 1966 р. у коледжі готують фахівців цієї спеціальності, яка необхідна для виробничо-технічної та організаційно-управлінської діяльності на підприємствах і в організаціях автомобільного транспорту, промисловості, сільського господарства та авторемонтного виробництва.
-
071 "Облік і оподаткування"
В 1995 році відбувся перший набір студентів за цією спеціальністю. Бухгалтер – це друга особа на підприємстві після директора, що відповідальна за фінансово-господарську діяльність, це досконалий знавець законодавчих актів, економіст-аналітик з питань матеріальних та фінансових ресурсів, заробітної плати, ціноутворення.
-
275 "Транспортні технології" (на автомобільному транспорті)
З 2015 року відкрита у коледжі ця спеціальність і охоплює широкий спектр питань, пов’язаних з організацією роботи на автомобільного транспорту. Майбутні фахівці оволодівають знаннями та практичними навичками з організації пасажирських та вантажних перевезень, управління роботою транспорту, транспортної логістики, взаємодії видів транспорту та транспортної безпеки.
На базі Відокремленого структурного підрозділу «Житомирський автомобільно-дорожній фаховий коледж Національного транспортного університету» проводиться набір на «Курси підготовки водіїв автотранспортних засобів» категорій:
- «В» (легковий автомобіль),
- «С» (вантажний автомобіль - вантажопідйомністю від 7,5т),
- «С1» (вантажний автомобіль - вантажопідйомністю до 7,5т),
- «СЕ» та « С1Е» (причіп).
Проводиться також перепідготовка водіїв категорії «С» на категорії «В» та «С1».
Для запису та проходження навчання необхідно подати наступні документи:
- Паспорт
- Ідентифікаційний код
- Медичну довідку (форма 083/о).
Вартість підготовки водіїв автотранспортних засобів категорії «В» для студентів ВСП ЖАДФК НТУ становить – 2800,00грн.
Вартість підготовки водіїв автотранспортних засобів категорії «С» для студентів ВСП ЖАДФК НТУ становить – 5800,00грн., категорії «С1» - 5000,00грн.
Вартість підготовки водіїв автотранспортних засобів категорії «СЕ» при наявності стажу роботи категорії «С» більше одного року становить 3000,00грн.
Усім студентам ВСП ЖАДФК НТУ, які одержали права на право керуванням автотранспортного засобу категорії «С» і бажаючим отримати додатково категорію «В» і «С1» необхідно здійснити доплату в розмірі 1000,00грн. та 1200,00грн. відповідно.
Хочете потрапити до найкращих вчителів-спеціалістів з навчання по керуванню автотранспортним засобом?
Завітайте да нас – ВСП ЖАДФК НТУ!
Одна з найкращих автошкіл Житомирщини запрошує Вас на навчання. Якщо Ви бажаєте впевнено почувати себе за кермом при будь-яких погодних умовах, незважаючи на інтенсивність трафіку та коштовні авто навколо – тоді Вам саме сюди!
Кваліфіковані викладачі та інструктори поділяться з Вами своїм досвідом та гарантовано навчать усім необхідним правилам та маневрам. Викладання правил дорожнього руху проходить в легкій формі розповіді та спілкування, а водії-інструктори підбирають особистий підхід до кожного з охочих стати справжнім водієм.
Класи нашої автошколи оснащені сучасною апаратурою: проєкторами, комп’ютерами, моделями автомобільних агрегатів – за допомогою яких Ви зможете не тільки почути, а й побачити на власні очі як працює та чи інша система Вашого автомобіля.
Ми допоможемо Вам зрозуміти правила дорожнього руху, а не зубрити їх напам’ять!
Запрошуємо відвідати Коледж у Дні відкритих дверей!
- 25 лютого 2023 року
- 25 березня 2023 року
- 29 квітня 2023 року
- 27 травня 2023 року
Більш детальніша інформація для майбутніх абітурієнтів коледжу представлена за посиланням ТУТ
Адреса коледжу: Житомир вул. В.Бердичівська, 2
Телефон приймальної директора: (0412) 47-18-10
Телефон приймальної комісії: (0412) 47-18-23, (067) 731-59-70
E-mail: zadfk_ntu@ukr.net